Boys State bk pairings: 03-24-11

STATE TOURNAMENT
at Schotternstein Center
Ohio State University
DIVISION I
Friday’s Semifinals
Toledo Central Catholic vs. Cincinnati LaSalle, 5:15
Garfield Heights vs. Col. Northland, 8:30
Championship: Saturday, 8:30 p.m.
DIVISION II
Today’s Semifinals
Clumbus Bishop Hartley vs. Akron St. Vincent-St. Mary, 10:45 a.m.
Toledo Rogers vs. Dayton Thurgood Marshall, 2 p.m.
Championship: Saturday,10:30 a.m.
DIVISION III
Friday’s Semifinals
Columbus Africentric vs. Cincinnati Taft, 10:30 a.m.
Portsmouth vs. Cleveland Central Catholic, 2 p.m.
Championship: Saturday, 4:30 p.m.
DIVISION IV
Today’s Semifinals
Houston vs. Canal Winchester Harvest, 5:15
Berlin Hiland vs. Continental, 8:30
Championship: Saturday, 1 p.m.
NCAA MEN’S Tournament
EAST REGIONAL
Regional semifinals
At The Prudential Center
Newark, N.J.
Friday’s Games
North Carolina (28-7) vs. Marquette (22-14), 7:15 p.m.
Ohio State (34-2) vs. Kentucky (27-8), 9:45 p.m.
Regional Championship
Sunday’s Game
Semifinal winners
SOUTHEAST REGIONAL
Regional semifinals
At New Orleans Arena
Today’s Games
Florida (28-7) vs. BYU (32-4), 7:27 p.m.
Butler (25-9) vs. Wisconsin (25-8), 9:57 p.m.
Regional Championship
Saturday’s Games
Semifinal winners
SOUTHWEST REGIONAL
Regional semifinals
At The Alamodome
San Antonio
Friday’s Games
Kansas (34-2) vs. Richmond (29-7), 7:27 p.m.
Florida State (23-10) vs. Virginia Commonwealth (26-11), 9:57 p.m.
Regional Championship
Sunday’s Game
Semifinal winners
WEST REGIONAL
Regional semifinals
At The Honda Center
Anaheim, Calif.
Today’s Games
San Diego State (34-2) vs. Connecticut (28-9), 7:15 p.m.
Duke (32-4) vs. Arizona (29-7), 9:45 p.m.
Regional Championship
Saturday’s Game
Semifinal winners
FINAL FOUR
At Reliant Stadium
Houston
National Semifinals
Saturday, April 2
East champion vs. West champion
Southeast champion vs. Southwest champion
National Championship
Monday, April 4
Semifinal winners
NCAA Women’s Basketball
PHILADELPHIA REGIONAL
Regional Semifinals
At The Liacouras Center
Philadelphia
Sunday’s Games
Connecticut (34-1) vs. Georgetown (24-10), Noon
DePaul (29-6) vs. Duke (31-3), 2:30 p.m.
Regional Championship
Tuesday’s Game
TBD
DAYTON REGIONAL
Regional Semifinals
At University of Dayton Arena
Dayton, Ohio
Saturday’s Games
Tennessee (33-2) vs. Ohio State (24-9), Noon
Oklahoma (23-11) vs. Notre Dame (28-7), 2 p.m.
Regional Championship
Monday’s Game
TBD
SPOKANE REGIONAL
Second Round
Regional Semifinals
At Veterans Memorial Arena
Spokane, Wash.
Saturday’s Games
Gonzaga (30-4) vs. Louisville (22-12), 9 p.m.
Stanford (31-2) vs. North Carolina (27-8), 11:30 p.m.
Monday’s Game
Regional Championship
TBD
DALLAS REGIONAL
Regional Semifinals
At American Airlines Center
Dallas
Sunday’s Games
Georgia (23-10) vs. Texas A&M (29-5), 4:30 p.m.
Baylor (33-2) vs. Wisconsin-Green Bay (34-1), TBA
Regional Championship
Tuesday’s Game
TBD
FINAL FOUR
At Conseco Fieldhouse
Indianapolis
National Semifinals
Sunday, April 3
Philadelphia champion vs. Dayton champion
Spokane champion vs. Dallas champion
National championship
Tuesday, April 5
Semifinal winners
MEN’S National Invitation Tournament
Quarterfinals
Wednesday’s Games
Wichita State 82, College of Charleston 75
Alabama 79, Miami 64
Washington State 69, Northwestern 66, OT
Semifinals
Tuesday’s Games
At Madison Square Garden
New York
Colorado (24-13) vs. Alabama (24-11), 7 or 9:30 p.m.
Wichita State (27-8) vs. Washington State (22-12), 7 or 9:30 p.m.
Championship
Thursday, March 31
Semifinals winners, 7 p.m.
Women’s National Invitation Tournament
Third Round
Wednesday’s Games
Arkansas 78, Oral Roberts 59
Southern Cal 62, BYU 50
Today’s Games
Boston College (20-12) at Virginia (18-15), 7 p.m.
Eastern Michigan (24-12) at Syracuse (24-9), 7 p.m.
Florida (20-14) at Charlotte (25-9), 7 p.m.
Duquesne (24-8) at Illinois State (22-10), 8:05 p.m.
Colorado (17-15) at Wyoming (24-8), 9 p.m.
Quarterfinals
Sunday’s Game
Syracuse-Eastern Michigan winner at Toledo (26-8), 2 p.m.
March 26-28
Southern Cal (22-12) vs. Wyoming-Colorado winner, TBA
Duquesne-Illinois State winner vs. Arkansas (22-11), TBA
Boston College-Virginia winner vs. Charlotte-Florida winner, TBA
Semifinals
March 30-31
Southern Cal-Wyoming-Colorado winner vs. Duquesne-Illinois State-Arkansas winner, TBD
Toledo-Syracuse-Eastern Michigan winner vs. Boston College-Virginia-Charlotte-Florida winner, TBD
Championship
At TBD
Saturday, April 2
Semifinal winners, 3 p.m.
College Insider.com Tournament
Semifinals
Friday’s Game
Santa Clara (22-14) at SMU (20-14), 8 p.m.
Saturday’s Game
Iona (24-11) at East Tennessee State (24-11), 2 p.m.
Championship
Wednesday, March 30
TBD
College Basketball Invitational
Semifinals
Wednesday’ Games
Creighton 82, UCF 64
Oregon 79, Boise State 71
Championship Series
(Best-of-3)
Monday’s Game
Creighton (22-14) vs. Oregon (19-17), TBD
Wednesday, March 30
Creighton vs. Oregon, TBD
Friday, April 1
Creighton vs. Oregon, TBD
Women’s Basketball Invitational
Semifinals
Wednesday’s Game
CS Bakersfield 93, Chicago State 92, OT
Today’s Game
UAB at Manhattan, 7 p.m.
Championship
Saturday, March 26 or Sunday, March 27
CS Bakersfield vs. UAB-Manhattan winner, TBA
NCAA Division I Hockey
East Regional
At Bridgeport, Conn.
Fridays’s Games
Semifinals
Minnesota-Duluth vs. Union, N.Y., 3 p.m.
Yale vs. Air Force, 6:30 p.m.
Saturdays’ Game
Minnesota-Duluth-Union, N.Y. winner vs. Yale-Air Force winner, 6:30 p.m.
West Regional
At St. Louis
Friday’s Games
Semifinals
Michigan vs. Nebraska-Omaha, 5:30 p.m.
Boston College vs. Colorado College, 9 p.m.
Saturday’s Game
Michigan-Nebraska-Omaha winner vs. Boston College-Colorado College winner, 9 p.m.
Northeast Regional
At Manchester, N.H.
Saturday’s Games
Semifinals
Miami vs. New Hampshire, 4 p.m.
Merrimack vs. Notre Dame, 7:30 p.m.
Sunday’s Game
Miami-New Hampshire winner vs. Merrimack-Notre Dame winner, 8 p.m.
Midwest Regional
At Green Bay, Wis.
Saturday’s Games
Semifinals
North Dakota vs. Rensselaer, 1:30 p.m.
Denver vs. Western Michigan, 5 p.m.
Sunday’s Game
North Dakota-Rensselaer winner vs. Denver-Western Michigan winner, 5:30 p.m.
Frozen Four
At St. Paul, Minnesota
Thursday, April 7
Semifinals
Midwest champion vs. West champion, 5 or 8:30 p.m.
Northeast champion vs. East champion, 5 or 8:30 p.m.
Saturday, April 9
Championship, 7 p.m.
National Hockey League
EASTERN CONFERENCE
Atlantic Division
GP W L OT Pts GF GA
x-Philadelphia
72 44 19 9 97 232 195
Pittsburgh 73 42 23 8 92 213 181
N.Y. Rangers
74 40 30 4 84 216 179
New Jersey 73 34 35 4 72 155 186
N.Y. Islanders
74 29 33 12 70 208 235
Northeast Division
GP W L OT Pts GF GA
Boston 72 40 22 10 90 217 176
Montreal 74 40 27 7 87 200 187
Buffalo 73 36 28 9 81 216 208
Toronto 74 33 31 10 76 195 225
Ottawa 73 27 37 9 63 167 227
Southeast Division
GP W L OT Pts GF GA
x-Washington
74 43 21 10 96 203 180
Tampa Bay 73 39 23 11 89 216 222
Carolina 73 34 29 10 78 205 217
Atlanta 72 30 30 12 72 202 238
Florida 74 29 35 10 68 182 203
WESTERN CONFERENCE
Central Division
GP W L OT Pts GF GA
Detroit 74 43 22 9 95 238 211
Chicago 73 40 25 8 88 238 202
Nashville 74 39 25 10 88 193 173
Columbus 73 33 29 11 77 199 223
St. Louis 73 32 32 9 73 202 216
Northwest Division
GP W L OT Pts GF GA
y-Vancouver 74 48 17 9 105 240 173
Calgary 76 37 28 11 85 230 222
Minnesota 74 35 31 8 78 185 207
Colorado 72 28 36 8 64 203 254
Edmonton 73 23 40 10 56 176 240
Pacific Division
GP W L OT Pts GF GA
San Jose 74 43 23 8 94 217 194
Phoenix 75 40 24 11 91 215 208
Los Angeles
73 41 26 6 88 199 177
Anaheim 73 41 27 5 87 208 211
Dallas 73 38 25 10 86 206 206
NOTE: Two points for a win, one point for overtime loss.
x-clinched playoff spot
y-clinched division
Wednesday’s Games
Vancouver 2, Detroit 1
Chicago 4, Florida 0
Anaheim 4, Dallas 3, OT
San Jose 6, Calgary 3
Today’s Games
Montreal at Boston, 7 p.m.
Atlanta at N.Y. Islanders, 7 p.m.
Ottawa at N.Y. Rangers, 7 p.m.
Pittsburgh at Philadelphia, 7 p.m.
Edmonton at St. Louis, 8 p.m.
Anaheim at Nashville, 8 p.m.
Toronto at Colorado, 9 p.m.
Columbus at Phoenix, 10 p.m.
San Jose at Los Angeles, 10:30 p.m.
Friday’s Games
New Jersey at Pittsburgh, 7 p.m.
Florida at Buffalo, 7:30 p.m.
Washington at Ottawa, 7:30 p.m.
Vancouver at Atlanta, 7:30 p.m.
Carolina at Tampa Bay, 7:30 p.m.
Canucks 2, Red Wings 1
Vancouver 0 1 1 – 2
Detroit 0 0 1 – 1
First Period-None. Penalties-Eaves, Det (interference), 12:45; D.Sedin, Van (hooking), 14:28.
Second Period-1, Vancouver, D.Sedin 39 (H.Sedin, Hamhuis), 6:31. Penalties-Kesler, Van (tripping), 19:05;
Hamhuis, Van (roughing), 19:23; Holmstrom, Det (holding), 19:23.
Third Period-2, Vancouver, D.Sedin 40 (H.Sedin, Kesler), 9:29 (pp). 3, Detroit, Hudler 9 (Cleary,
Lidstrom), 11:38 (pp). Penalties-Eaves, Det (high-sticking), 8:47; Raymond, Van (hooking), 10:56;
Holmstrom, Det (interference), 19:59.
Shots on Goal-Vancouver 5-20-8-33. Detroit 11-12-17-40.
Power-play opportunities-Vancouver 1 of 3; Detroit 1 of 3.
Goalies-Vancouver, Luongo 34-14-7 (40 shots-39 saves). Detroit, Howard 34-15-5 (33-31).
A-20,066 (20,066). T-2:17.
National Basketball
Association
EASTERN CONFERENCE
Atlantic Division
W L Pct GB
y-Boston 50 20 .714 –
Philadelphia 37 34 .521 131â„2
New York 35 36 .493 151â„2
New Jersey 23 47 .329 27
Toronto 20 51 .282 301â„2
Southeast Division
W L Pct GB
x-Miami 49 22 .690 –
x-Orlando 46 26 .639 31â„2
Atlanta 40 32 .556 91â„2
Charlotte 28 42 .400 201â„2
Washington 17 53 .243 311â„2
Central Division
W L Pct GB
y-Chicago 51 19 .729 –
Indiana 32 40 .444 20
Milwaukee 28 42 .400 23
Detroit 25 46 .352 261â„2
Cleveland 13 57 .186 38
WESTERN CONFERENCE
Southwest Division
W L Pct GB
x-San Antonio 57 14 .803 –
x-Dallas 49 21 .700 71â„2
New Orleans 40 31 .563 17
Memphis 40 32 .556 171â„2
Houston 38 34 .528 191â„2
Northwest Division
W L Pct GB
Oklahoma City 46 24 .657 –
Denver 43 29 .597 4
Portland 41 30 .577 51â„2
Utah 36 36 .500 11
Minnesota 17 54 .239 291â„2
Pacific Division
W L Pct GB
y-L.A. Lakers 51 20 .718 –
Phoenix 36 34 .514 141â„2
Golden State 30 42 .417 211â„2
L.A. Clippers 28 44 .389 231â„2
Sacramento 18 52 .257 321â„2
x-clinched playoff spot
y-clinched division
Wednesday’s Games
Indiana 111, Charlotte 88
New Jersey 98, Cleveland 94, OT
Philadelphia 105, Atlanta 100
Memphis 90, Boston 87
Miami 100, Detroit 94
Sacramento 97, Milwaukee 90
Oklahoma City 106, Utah 94
Orlando 111, New York 99
Houston 131, Golden State 112
Phoenix 114, Toronto 106
L.A. Clippers 127, Washington 119,2OT
Denver 115, San Antonio 112
Today’s Games
Minnesota at Dallas, 8:30 p.m.
New Orleans at Utah, 9 p.m.
Friday’s Games
Sacramento at Indiana, 7 p.m.
New Jersey at Orlando, 7 p.m.
Charlotte at Boston, 7:30 p.m.
Detroit at Cleveland, 7:30 p.m.
Philadelphia at Miami, 7:30 p.m.
Milwaukee at New York, 7:30 p.m.
Memphis at Chicago, 8 p.m.
Minnesota at Oklahoma City, 8 p.m.
Washington at Denver, 9 p.m.
New Orleans at Phoenix, 10 p.m.
San Antonio at Portland, 10 p.m.
Toronto at Golden State, 10:30 p.m.
L.A. Clippers at L.A. Lakers, 10:30 p.m.
Heat 100, Pistons 94
MIAMI
James 8-16 3-4 19, Bosh 6-11 11-12 23, Dampier 1-2 1-2 3, Bibby 2-5 0-0 5, Wade 7-13 10-12 24, Miller 4-8
2-2 13, Jones 2-5 3-5 9, Anthony 0-0 0-0 0, House 1-3 2-2 4, Magloire 0-1 0-0 0. Totals 31-64 32-39 100.

DETROIT
Prince 5-12 2-3 13, Wilcox 5-6 0-0 10, Monroe 5-10 4-6 14, McGrady 3-6 1-2 7, Hamilton 9-16 7-8 27, Daye
1-4 0-0 2, Stuckey 3-8 3-4 9, Villanueva 2-5 2-2 7, Maxiell 2-3 1-1 5, Gordon 0-1 0-0 0. Totals 35-71
20-26 94.
Miami 21 32 20 27 – 100
Detroit 27 28 26 13 – 94
3-Point Goals-Miami 6-19 (Miller 3-7, Jones 2-5, Bibby 1-3, House 0-1, James 0-3), Detroit 4-13 (Hamilton
2-6, Villanueva 1-1, Prince 1-3, McGrady 0-1, Stuckey 0-1, Daye 0-1). Fouled Out-None. Rebounds-Miami 38
(James 8), Detroit 44 (Monroe 12). Assists-Miami 20 (James 7), Detroit 28 (Stuckey 6). Total Fouls-Miami
21, Detroit 26. Technicals-Bibby, Miami defensive three second, Detroit defensive three second 2.
A-22,076 (22,076).
Nets 98, Cavaliers 94, OT
NEW JERSEY
Morrow 3-11 2-2 10, Humphries 6-14 6-6 18, Lopez 7-21 4-7 18, Farmar 2-10 6-7 10, Vujacic 7-14 0-1 18,
Gaines 0-1 0-0 0, Petro 1-3 0-2 2, Wright 0-5 5-6 5, Outlaw 6-13 5-6 17, Gadzuric 0-2 0-0 0. Totals
32-94 28-37 98.
CLEVELAND
Gee 4-11 2-3 10, Hickson 5-15 7-8 17, Hollins 2-5 2-2 6, Sessions 7-15 7-10 21, Parker 3-10 1-2 8, Gibson
3-8 1-2 8, Samuels 3-10 2-4 8, Harris 2-7 1-2 5, Harangody 3-6 1-2 7, Eyenga 2-4 0-0 4. Totals 34-91
24-35 94.
New Jersey 17 22 23 20 16 – 98
Cleveland 22 20 20 20 12 – 94
3-Point Goals-New Jersey 6-19 (Vujacic 4-9, Morrow 2-5, Outlaw 0-2, Farmar 0-3), Cleveland 2-12 (Parker
1-2, Gibson 1-2, Harangody 0-1, Eyenga 0-2, Harris 0-2, Gee 0-3). Fouled Out-Hollins. Rebounds-New
Jersey 69 (Humphries 23), Cleveland 70 (Hickson 17). Assists-New Jersey 20 (Farmar 10), Cleveland 15
(Parker 4). Total Fouls-New Jersey 26, Cleveland 26. Technicals-New Jersey Coach Johnson, Cleveland
defensive three second 2. A-18,923 (20,562).
Major League Soccer
EASTERN CONFERENCE
W L T Pts GF GA
D.C. 1 0 0 3 3 1
Sporting Kansas City
1 0 0 3 3 2
Philadelphia 1 0 0 3 1 0
New York 1 0 0 3 1 0
Chicago 0 0 1 1 1 1
New England 0 0 1 1 1 1
Houston 0 1 0 0 0 1
Toronto FC 0 1 0 0 2 4
Columbus 0 1 0 0 1 3
WESTERN CONFERENCE
W L T Pts GF GA
Los Angeles 1 0 1 4 2 1
Vancouver 1 0 0 3 4 2
Colorado 1 0 0 3 3 1
Real Salt Lake 1 0 0 3 1 0
FC Dallas 0 0 1 1 1 1
Chivas USA 0 1 0 0 2 3
San Jose 0 1 0 0 0 1
Portland 0 1 0 0 1 3
Seattle 0 2 0 0 0 2
NOTE: Three points for victory, one point for tie.
Friday’s Game
Houston at Seattle FC, 10 p.m.
Saturday’s Games
Portland at Toronto FC, 2 p.m.
Vancouver at Philadelphia, 4 p.m.
New York at Columbus, 4 p.m.
Sporting Kansas City at Chicago, 4 p.m.
D.C. United at New England, 4:30 p.m.
Los Angeles at Real Salt Lake, 9 p.m.
San Jose at FC Dallas, 9 p.m.
Colorado at Chivas USA, 10:30 p.m.
MLB SPRING TRAINING
Wednesday’s Games
St. Louis 5, N.Y. Mets 3
Houston 10, Pittsburgh 6
Atlanta 4, Florida 4, tie, 11 innings
Tampa Bay 4, Philadelphia 1
L.A. Angels 8, San Francisco 0
San Diego 10, Cincinnati 7
Chicago Cubs 3, Oakland 1
Arizona 9, Texas 8
Cleveland 8, Kansas City 7
L.A. Dodgers 6, Chicago White Sox 2
Minnesota 5, Baltimore 2
N.Y. Yankees 5, Toronto 3
Colorado 6, Seattle 5
Today’s Games
Minnesota vs. Philadelphia at Clearwater, Fla., 1:05 p.m.
Tampa Bay vs. Houston at Kissimmee, Fla., 1:05 p.m.
Boston vs. Florida at Jupiter, Fla., 1:05 p.m.
Atlanta vs. Toronto at Dunedin, Fla., 1:05 p.m.
St. Louis vs. N.Y. Mets at Port St. Lucie, Fla., 1:10 p.m.
Kansas City vs. Seattle at Peoria, Ariz., 4:05 p.m.
Colorado vs. L.A. Dodgers at Glendale, Ariz., 4:05 p.m.
Texas (ss) vs. Cincinnati at Goodyear, Ariz., 4:05 p.m.
Milwaukee vs. L.A. Angels at Tempe, Ariz., 4:05 p.m.
Oakland vs. Arizona at Scottsdale, Ariz., 4:10 p.m.
Chicago White Sox vs. Chicago Cubs at Mesa, Ariz., 5:05 p.m.
Washington vs. Detroit at Lakeland, Fla., 6:05 p.m.
Pittsburgh vs. Baltimore at Sarasota, Fla., 7:05 p.m.
San Diego vs. Texas (ss) at Surprise, Ariz., 9:05 p.m.
Cleveland vs. San Francisco at Scottsdale, Ariz., 10:05 p.m.
TODAY
GOLF
3 p.m.
TGC – PGA Tour, Arnold Palmer Invitational, first round, at Orlando, Fla.
6:30 p.m.
TGC – LPGA, Kia Classic, first round, at City of Industry, Calif.
MAJOR LEAGUE BASEBALL
4 p.m.
FOXSN – Preseason,Texas vs. Cincinnati, at Goodyear, Ariz. (may not be shown by all FOXSN affiliates)
5 p.m.
ESPN2 – Preseason, Chicago White Sox vs. Chicago Cubs, at Mesa, Ariz.
MEN’S COLLEGE BASKETBALL
7 p.m.
CBS – NCAA Division I tournament, regional semifinals, doubleheader, San Diego State vs. Connecticut and
Duke vs. Arizona, at Anaheim, Calif.
7:15 p.m.
TBS – NCAA Division I tournament, regional semifinals, doubleheader, Florida vs. BYU and Wisconsin vs.
Butler, at New Orleans
NHL HOCKEY
10 p.m.
FOXSN – Columbus at Phoenix (may not be shown by all FOXSN affiliates)
BASEBALL
American League
MINNESOTA TWINS-Reassigned C Steve Holm and OF Jeff Bailey to their minor league camp.
NEW YORK YANKEES-Claimed LHP Jose Ortegano off waivers from Atlanta and optioned him to
Scranton/Wilkes-Barre (IL). Optioned OF Greg Golson to Scranton/Wilkes-Barre (IL). Assigned C Jose Gil,
OF Jordan Parraz and INF Jorge Vazquez to their minor league camp.
SEATTLE MARINERS-Optioned INF Dustin Ackley to Tacoma (PCL). Reassigned C Steven Baron, INF Sean Kazmar,
OF Gabe Gross and LHP Fabio Castro to their minor league camp.
National League
CHICAGO CUBS-Optioned RHP Justin Berg and LHP Scott Maine to Iowa (PCL). Assigned RHP Angel Guzman and
RHP Todd Wellemeyer to their minor league camp.
HOUSTON ASTROS-Assigned RHP Cesar Carillo outright to Oklahoma City (PCL).
MILWAUKEE BREWERS-Acquired OF Brett Carroll from Kansas City for cash considerations and assigned him to
Nashville (PCL).
NEW YORK METS-Optioned 2B Justin Turner to Buffalo (IL).
WASHINGTON NATIONALS-Claimed LHP Lee Hyde off waivers from Atlanta and optioned him to Syracuse (IL).
Placed RHP Stephen Strasburg on the 60-day DL.
FOOTBALL
United Football League
VIRGINIA DESTROYERS-Named Marty Schottenheimer coach and GM.
HOCKEY
National Hockey League
DETROIT RED WINGS-Recalled G Joey MacDonald from Grand Rapids (AHL). Placed G Chris Osgood on injured
list.
COLLEGE
CENTRAL COLLEGIATE HOCKEY ASSOCIATION-Announced the resignation of commissioner Tom Anastos, who will
become hockey coach at Michigan State.
ARKANSAS-Named Mike Anderson men’s basketball coach.
GEORGE WASHINGTON-Granted transfer releases to basketball G Tim Johnson and F Chris Firtzgerald.
LOUISIANA TECH-Fired men’s basketball coach Kerry Rupp.
NORTHERN ILLINOIS-Named Mark Montgomery men’s basketball coach.
UTAH-Promoted interim women’s basketball coach Anthony Levrets to coach.
WASHINGTON STATE-Reinstated F DeAngelo Casto to the men’s basketball team.